Alesis DM-10 Mesh Kit – Siatki to nie wszystko

Published On 1 marca 2015 | Bez kategorii

Stary Alesis DM-10 był Real Feel?

Alesis przez długi czas wbijał nam do głowy niesamowitość w postaci prawdziwego naciągu w perkusji elektronicznej jako doskonałe połączenie elektroniki i jakże prawdziwego naciągu perkusyjnego.

Założenie było słuszne, dać dokładnie taki sam feel z grania na bębnach akustycznych jak i elektronicznych. Ten kto wpadł na pomysł umieszczenia pod naciągiem metalowej płytki z pewnością nie był perkusistą, a księgowym.

Połączenie prawdziwego naciągu z metalowa płytką zamiast owocować cichym i prawdziwym odbiciem skończyło się odbiciem realnym do szyny kolejowej i „bezgłośnością” startującego odrzutowca. Totalna klapa, totalna porażka, którą usłyszy i poczuje każdy grający jak i domownicy oraz sąsiedzi.

 

Zmiana naciągów na siateczkowe coś da?

Krótko można napisać. COŚ DA. Pytanie czy o to coś chodzi. Co może nam dać wymiana naciągów na siateczkowe, pod którym w dalszym ciągu zamiast pustki jest metalowa płytka?

Efekt wyciszenia jest słyszalny, ale dalej nieakceptowalny dla każdego domownika, sąsiada czy tez samego grającego.

Aby uzyskać zadowalający efekt, trzeba na metalową płytkę nałożyć grubą warstwę pianki, która doskonale wycisza i sprawia, ze moduł niemal przestaje reagować.

W internecie można poszukać różnych patentów na upgrade swojego starego DM-10, lecz niemal każdy z nich skutkuje problemami z czułością padów i trzeba sporo pogmerać w zaawansowanych parametrach poszczególnych padów aby uzyskać w miarę zadowalający efekt.

 

O co zatem chodzi z tymi siatkami do starych padów

Ogłoszenie nadejścia nowego DM-10 Mesh Kit z całkowicie NOWYMI padami wzbudziło spore poruszenie na świecie. Spora rzesza firm zaczęła oferować zestaw naciągów siateczkowych do DM-10 opisując je mylnie jako MESH KIT, przez co klient nie był świadomy czy kupuje nowy DM-10 MESH KIT czy też stary i głośny DM-10.

 

Nowa konstrukcja padów w DM-10 Mesh Kit

W odpowiedzi na na Wasze liczne pytania w zakresie różnić między poprzednią i obecną wersją DM-10, postanowiliśmy nakręcić krótki filmik. Liczę, że udało się przedstawić wszystko jasno i klarownie.

 

 

 

Comments are closed.