Ile oleju ma Remo Pinstripe

Published On 16 grudnia 2016 | Mity

Ile oleju ma Remo Pinstripe?

naciąg remo pinstripe

Remo Pinstripe to bardzo popularne naciągi w naszym kraju, uważane za uniwersalne lekarstwo na wszystkie bolączki brzmieniowe perkusji. Swoją mityczną moc sprawczą zawdzięczają płynowi hydraulicznemu / olejowi, który mieści się pomiędzy warstwami i tłumi, polepsza, daje więcej mięcha, więcej dołu i sprawia, że czujesz się lepszym bębniarzem.

 

Serio???

 

Odkąd prowadzę sklep DrumCenter, czyli od 2003 roku po dziś dzień dostaję od klientów zapytania o olejowe / hydrauliczne naciągi Remo lub o naciągi z mityczną tęczą, które poprawiają brzmienie.

O zgrozo propagowanie tej informacji nie jest wyłącznie domeną starszych bębniarzy, ale także młodego pokolenia. Winę ponoszą także sprzedawcy i nauczyciele, którzy na ślepo powtarzają gdzieś zasłyszane hasła.

Na nic się zdają tłumaczenia, że Remo nie produkuje olejowych błon. Nie ma tu znaczenia wiek czy doświadczenie za bębnami. Mit olejowych Remo i tęczy na naciągach jest wiecznie żywy i bardzo mocno zakorzeniony.

 

Panie jak to Remo nie robi olejowych? Ja mam olejowe, są tam takie kółka tęczowe i jak naciskam to się przesuwają. Chcę olejowe Remo!

Tajemnicza tęcza – Pierścienie Newtona

Na naciągach Remo Pinstripe można zaobserwować wielobarwne pierścienie, które pojawiają się w różnych miejscach i mogą się przesuwać w zależności od stopnia zużycia naciągu. Na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda to jak plamka oleju czy też benzyny uwięziona pomiędzy warstwami.

remo-pinstripe-0080

 

Owa tęcza, olej, czy „to coś” między warstwami co zdaje się być mitycznym i niezbędnym poprawiaczem brzmienia, to nic innego jak zjawisko optyczne zwane pierścieniami Newtona, dające taki efekt jak na zdjęciach poniżej:

Pierścienie Newtona

Pierścienie Newtona (źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Newton%27s_rings)

Taki efekt można także spotkać na większości naciągów dwuwarstwowych, lecz w Remo Pinstripe jest to bardzo mocno uwydatnione. Stąd też wziął się owy mit naciągu olejowego Remo.

MIT Remo Pinstripe wiecznie żywy

Mit olejowego Remo Pinstripe zakorzeniony jest bardzo mocno, a przez wiele lat powielany stał się „prawdą”. Pominę wpisy na forach czy też opisy serii Remo Pinstripe w niektórych sklepach internetowych, na które klienci potrafią się powoływać jak na prawdę objawioną.  Olej w Pinstripach jest jak mityczna hydrauliczna stopa perkusyjna. Wielu słyszało że takowa istnieje, ale nikt nie widział.

 

Klasycznym przykładem naciągu olejowego / hydraulicznego jest np. Evans Hydraulic. Dla przykładu prawdziwy naciąg hydrauliczny (olejowy) wygląda w realu tak:

Evans Hydraulic

Evans Hydraulic – naciąg olejowy

 

Porównanie naciągu dwuwarstwowego bez oleju (Remo Pinstripe) i z olejem (Evans Hydraulic)

remo pinstripe oil - pierścienie newtona

remo-pinstripe-0082

 

Definicja zjawiska z wikipedii brzmi tak:

Zjawisko optyczne polegające na powstawaniu prążków interferencyjnych w kształcie pierścieni, w świetle przechodzącym jak i odbitym, przechodzącym poprzez cienkie warstwy w pobliżu styku powierzchni wypukłej i płaskiej rozdzielonych substancją o innym niż stykające się współczynniku załamania. Dla światła białego powstają wielobarwne prążki.

https://en.wikipedia.org/wiki/Newton%27s_rings

 

 

Comments are closed.